Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.114 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından 10,50 prestijiyle bir önceki kapanışın yüzde 0,27 altında 1,114 lirada süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.830 liradan, Cumhuriyet altını 7.410 liradan satılıyor.

Günü 1,841 dolardan kapatan altının ons fiyatı, bir önceki kapanışa göre yüzde 0,33 düşüşle 1.835 dolardan işlem görüyor.

ANALİSTLERİN GÜNDEMİ

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) geleceğe yönelik para politikasına ilişkin belirsizliklerin piyasalarda fiyatlamayı zorlaştırdığını belirterek, yatırımcıların odak noktasında yarın açıklanacak toplantı tutanaklarının olduğuna dikkat çekti.

Fed’in önümüzdeki iki toplantıda faiz oranlarını 25 baz puan artıracağı kesinleşirken, bankanın Haziran ayındaki toplantısında yüzde 55 olasılıkla politika faizini 25 baz puan artıracağı öngörülüyor.

Analistler, bu beklentilerle birlikte küresel ölçekte artan dolar talebinin altın fiyatları üzerinde baskı oluşturduğunu belirterek, bugünden itibaren ağırlaşacak olan makroekonomik bilgi takvimi ve Fed üyelerinin açıklamalarının piyasalarda oynaklığı artırabileceğini belirtti.

Analistler, bugün Dünya İmalat Sanayi ve Hizmet Departmanı Satın Alma Yöneticileri Endeksi bilgisi ile birlikte ABD’de ikinci el konut satışlarının takip edileceğini belirterek, teknik olarak 1.820 doların takviye, 1.860 doların ise direnç konumunda yer aldığını söyledi. altının ons fiyatı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu