Haber

Başkent Kadınlarının El Yapımı Ürünleri Uluslararası Fuarda Sergilendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Craft İstanbul El Sanatları ve Tasarım Fuarı’nda Mesleki Eğitim Kursları’ndaki (BELMEK) usta eğitmen ve kursiyerlerin hazırladığı klasik ve çağdaş el sanatları sergilendi. İstanbul Kadir Topbaş Sergi Merkezi’nde düzenlenen fuarda ziyaretçiler, ustaların el yapımı eserlerini de görme ve satın alma fırsatı buldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentli kadınların el yapımı eserlerini uluslararası platformlarla buluşturmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Kursları’nda (BELMEK) usta eğitmen ve kursiyerlerin hazırladığı klasik ve çağdaş el yapımı eserler, Uluslararası Craft İstanbul El Sanatları ve Tasarım Fuarı’nda yerini aldı.

ULUSLARARASI FUARDA BELMEK ÜRÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İstanbul Kadir Topbaş Sergi Merkezi’nde düzenlenen ve BELMEK’lerde üretim yapan, 77’si yurt dışından olmak üzere 16 üniversite, 11 belediye ve kadın kooperatifi olmak üzere 400’e yakın el sanatları ustasının katılımıyla ziyaretçilerine kapılarını açan fuar; Çini, tezhip, seramik, gümüş takılar, mefruşat, fotoğraf, ebru, minyatür, iğne oyaları, bez bebek, patchwork, el nakışı ve kağıt rölyef dallarında hazırlanan eserler büyük beğeni topladı.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-dalaman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu