Haber

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Bağımsızlığın 101. Yıldönümünü Kutladı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ekici mesajında, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünün büyük bir sevinç ve gururla kutlandığını belirtti.

Kırklareli’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çok çetin ve kararlı bir mücadeleyle düşman işgalinden kurtarıldığını ifade eden Ekici, mesajında ​​şunları kaydetti:

“Bağımsızlık günlerimiz, tarihe ışık tutması ve geleceğimize yön vermesi açısından son derece kıymetlidir. Aziz milletimiz ve büyük ordumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, düşmanlara karşı çok çetin ve kararlı bir mücadele yürütmüştür. Kutsal vatanımızı işgal etmeye çalıştılar ve gözlerini bağımsızlığımıza diktiler.” Güzel şehrimiz Kırklareli düşman işgalinden kurtuldu. Aziz milletimiz, vatanını ve onurunu korumak için vatanımızın her köşesinde yedi güce karşı savaşmış ve dünya tarihinin en haklı savaşı olan İstiklal Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır. Tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış aziz milletimiz, geçtiğimiz yüzyılın başında bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandıran kahraman milletimiz, güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde kutsal topraklarını ilelebet savunacaktır. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıranların geleceği parlak olacaktır. . Bugün bize düşen görev, canlarının değeriyle bu toprakları vatan edinen atalarımızın mirası olarak ülkemizi ve şehrimizi daha gelişmiş, daha modern ve daha mutlu bir geleceğe taşımaktır.”

semdinliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu