Ekonomi

Rize-Artvin Havalimanı sertifikasını aldı

Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, 30 Aralık 2022 tarihi itibarıyla “Havalimanı Sertifikası” aldı.

14 Mayıs 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımlarıyla açılışını müteakip Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne verdiği Güvenlik Taahhüdü ile faaliyetlerine devam etmiştir. Sertifikasını aldı.

Vali Ceber, Rize-Artvin Havalimanı’nın uluslararası ve ulusal güvenlik standartlarını tam olarak karşıladığı anlamına gelen Airport sertifikası aldığını belirterek, “14 Mayıs 2022 tarihinde hizmete giren Rize-Artvin Havalimanımız DHMİ tarafından onaylanmıştır. SHGM’ye verilen Emniyet Taahhüdü ile 30 Aralık 2022 tarihine kadar, 30 Aralık 2022 tarihi itibariyle, Havalimanı Sertifikasyon ve İşletme Müdürlüğü’nde (SHY-14A) yollar çerçevesinde havalimanı işletmeciliği için belirlenen tüm standartlar ve orijinalleri sağlanmış olup, DHMİ Genel Müdürlüğü, yönetmeliğin 6. maddesinde belirtilen kurallar çerçevesinde Rize-Artvin Havalimanı İşletmesi konusunda yetkilendirilmiş, sertifika çalışmaları tamamlanmış ve Havalimanı Sertifikası verilmiştir. – RIZE

haber-sehzadeler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu