Haber

Sırp lider Vucic: Ortadoğu’daki çatışmalar dünya savaşı düzeyine ulaşabilir

Sırp lider Vucic, Tanjug ajansının canlı yayınında yaptığı açıklamada, Ortadoğu’daki askeri çatışmaların dünya savaşı düzeyine ulaşmasını beklediğini, bölgesel güçlerin İsrail’Düşmanın zayıf noktasını görerek zamanlarını beklediklerini söyledi.

Gazze Şeridideki çatışma, başta Müslümanlar ve Yahudiler olmak üzere tüm dünyada heyecan yarattı ve tüm dikkatler o bölgeye odaklandı. ‘Tüm düzen bozuldu’ifade eden Vucic, şunları söyledi:

“Tüm bunlar dursa ve ateşkes imzalansa bile tüm bölgesel güçler biraz daha güçlenecekleri anı bekliyor. Çünkü bu kez İsrail’in yenilmez olmadığını gördüler. İsrail yakın gelecekte kendisini tehlikeye atmayacak şekilde sorunları çözmeye çalışıyor ki bunun son derece zor olduğunu düşünüyorum. “Ortadoğu’nun en büyük gücünün zayıf noktasını herkes gördü ve eminim ki işler bu kadar kolay durmayacak.”

Vucic şöyle devam etti:

“İnsanlar birçok bölgesel çatışmanın olduğunu söyleyecek ama bu bir dünya savaşı değil. Ama artık buna yaklaşıyoruz. Bu daha önce de yaşandı ve bazıları şimdiden Birinci Dünya Savaşı’yla, bazıları ise İkinci Dünya Savaşı’yla paralellikler kurmaya başladı. Birinciyle ikinci arasında farklılıklar var ama benzerlikler de çok. “Başka bir bölgesel çatışma çıkarsa, taraflar yine aynı olacaktır.”

sarikamis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu