Haber

Kutsal saygısızlığa Mudanya’dan Paludan’ı yakarak tepki gösterdiler

BURSA (İGFA) –Mudanya Klasspor Kulüp Başkanı Necati Şimşek, İsveç’teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakan ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan’ın cami çıkışındaki fotoğrafını protesto için yaktı.

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i yakan ve İslamofobiyi körükleyen ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan, Mudanya’da cuma namazı çıkışında protesto gösterisi yaptı. Hal Camii önünde meydana gelen cami cemaatinin yanı sıra vatandaşlar, “Kur’an’a uzanan elleri kırın!” “İslam düşmanı İsveç” ibaresi okundu ve İsveç aleyhine sloganlar atıldı.

Mudanya Klas Spor Kulübü Başkanı Necati Şimşek, “2 milyara yakın Müslüman’ın kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’i yakan aşağılık Danimarkalı insanlık düşmanı Rasmus Paludan’a ve buna izin veren İsveç hükümetine lanet ederek, İslam ve Türkiye düşmanlarına en şiddetli şekilde. Kınıyoruz” dedi.

İslam ve Türkiye düşmanı ülkelere seslenen Şimşek, “Dünyaya barış, sevgi, hoşgörü ve hizmet sevgisi varken, her fırsatta ve platformda kendini düşünen ülkeler ve insanlarla seçimlerde, kin, nefret, İslam ve Türk düşmanlığı tohumları ekin ve bu kötü gerçeklerle beslenin. Siyaset yapıyorsunuz ama bilin ki ne yaparsanız yapın Türk-İslam ideali olan İslam’ın yükselişini engelleyemezsiniz. bilinç veya Türkiye’nin Kızıl Elma ideali… Ne yaparsanız yapın, gökyüzüne her baktığınızda Hilali göreceksiniz.”
Daha sonra Şimşek, kalabalığın tekbir sesleri arasında “Kur’an’ı yakan Rasmus’u yakıyorum” diyerek fotoğrafını ateşe verdi.

Protesto gösterisi olaysız sona erdi.

tepebasi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu